Восток Маркетинг


Статьи

Recipes perime në Aerogrill - shpejt e shijshme dhe kryesisht e dobishme

Në moshën tonë progresive, kur shumë njerëz nuk kanë kohë të mjaftueshme, jo vetëm për gatim, por edhe për të shijuar një vakt të matur dhe të shijshëm, për të shijuar ushqim, është shumë e vështirë të ruash shëndetin pa e dëmtuar atë me një dietë të sëmurë Në moshën tonë progresive, kur shumë njerëz nuk kanë kohë të mjaftueshme, jo vetëm për gatim, por edhe për të shijuar një vakt të matur dhe të shijshëm, për të shijuar ushqim, është shumë e vështirë të ruash shëndetin pa e dëmtuar atë me një dietë të sëmurë. Gjithnjë e më shumë, në këtë drejtim, njerëzit po përdorin ndihmën e një teknologjie të tillë në modë sot furrë convection . Kjo është lehtësuar nga shkathtësia e saj, e cila ju lejon të pini duhan peshk, kuzhinier mish, ushqim shkrirjes, kërpudha të thata dhe madje edhe pies piqem. Në këtë drejtim, furrën e konvekcionit për një amvise të mirë është thjesht e pazëvendësueshme.

Në lidhje me goditjen e shekullit XXI - obeziteti dhe moda për ushqim të shëndetshëm që e ndoqën atë, duhet t'i kushtoni vëmendje edhe furrës së konvekcionit, sepse gatimi kërkon pothuajse asnjë vaj, që do të thotë që ju mund të shmangni kolesterolin e dëmshëm në gjak. Për më tepër, yndyra e mishit ose e peshkut del kur gatuhet, dhe produktet mbeten të lëngta dhe të shijshme, dhe më e rëndësishmja, ato ruajnë vitaminat në dispozicion. Le të njihemi me më interesantin receta perime në furrën e konvekcionit.

Kungull i njomë me djathë në aerogrill. Për përgatitjen e një enëve të shijshme, të pazakonshme dhe të rëndësishme, diete, ju do të keni nevojë për produkte shumë të zakonshme:

 1. domate - 3pcs;
 2. kungull i ri - 4pcs;
 3. kërcell selino - 10cm;
 4. Piper bullgar - 1 copë;
 5. hudhra - 4 karafil;
 6. djathë feta - 200g;
 7. vaj ulliri - 1 tbsp.

Kungull i njomë duhet të përgatisë anijen, duke i prerë ato në gjysmë dhe duke hequr thelbin me fara. Ne e presim piperin, domate dhe selino në kube të vogla, shtojmë djathë të copëtuar dhe hudhër të copëtuar në perime dhe përziejmë tërësisht përbërësit, vendosim ato në anije të squash, të para-lubrifikuar me vaj ulliri. Vendosni kungull i njomë me djathë në skarë të mesme të skarë të ajrit, vendosni temperaturën në 260ºC dhe gatuajini 15 minuta me shpejtësi të lartë të ventilatorit. Për të përgatitur pjatën, para se të shërbejnë, kungull me domate dhe djathë duhet të spërkatet me zarzavate të copëtuara.

Patate shtëpi gatuar në aerogrill. Kush nuk i pëlqen patatet e skuqura? Është për të ardhur keq që kur gatuhet në një tigan, kjo pjatë rezulton të jetë yndyrë dhe aspak dietetike. Por ka një mënyrë për të dalë, sepse recetat e perimeve në furrën e konvekcionit të ajrit lejojnë madje edhe klasifikimin e patateve si produkte ushqimore. Për këtë do t'ju duhet:

 1. patate - 8 copë;
 2. hudhër - 3 karafil;
 3. vaj ulliri - 1 tbsp.
 4. aroma;
 5. piper i djegur

Patatet e para-peeled duhet të priten në copa prej 4-8 pjesësh secila. Sasi këpurdhë patate me kripë dhe të lënë për të mbush. Sezoni me vaj ulliri, piper të kuq dhe hudher. Për shije ju mund të shtoni ndonjë erëza dhe bimëve. Patatet janë hedhur në skarë mes të aerogrill. Gjellë është pjekur në një temperaturë prej 260ºC në regjimin "Ngrohja" për 6 minuta me një shpejtësi të lartë të ventilatorit dhe më pas në regjimin "Quenching" në një temperaturë prej 235ºC për rreth 20 minuta me një shpejtësi mesatare të ventilatorit. Shërbyer një pjatë të tillë është më e mirë me zarzavate të copëtuara.

Lobio në aerogrill. Për të përgatitur lobio ju do të duhet përbërësit e mëposhtëm:

 1. fasule të bardha - 100g;
 2. vaj perimesh - 1; l;
 3. hudhër - 2 karafil;
 4. perime;
 5. erëza (piper, koriandër, hops-suneli).

Para përgatitjes së pjatës, fasulet duhet të ngjyhet për një orë. Pastaj, derdhni ujin dhe shtoni vaj, si dhe një ujë të valë pak, fasulet duhet të vendosen në furrën e konvekcionit, me salcë nën një kapak, me një temperaturë prej 200ºC deri në gatishmëri. Është e nevojshme që rregullisht të shtoni ujë të valë dhe të siguroheni se fasulet nuk janë djegur. Para mbarimit të gatimit, hudhra e copëtuar dhe sezonet janë shtuar në pjatë. Sasi e vogël lobio gati me zarzavate të freskëta të copëtuara.

Lulelakër me vezë. Ju do të keni nevojë për produktet e mëposhtme:

 1. vezë - 4 pjesë;
 2. lulelakër - 400g;
 3. qumësht - 1 filxhan;
 4. gjalpë - 1 tbsp l.;
 5. kripe.

Për të përgatitur një pjatë të tillë të shijshme, lakra duhet të zihet paraprakisht. Pastaj, ajo duhet të disassembled në inflorescences të mëdha dhe të vënë në një formë greased. Vezë rrahur janë përzier me qumësht dhe përzierja rezulton është derdhur lakër. Nga copat e lartpërmendura të gjalpë. Përgatitja e një pjatë të tillë në një temperaturë prej 205 ºC me një shpejtësi mesatare prej 20-25 minuta deri në ngjyrë kafe të artë.

Receta perime në furrë me konveksion të përshtatshëm për ata që e shikojnë figurën e tyre dhe gjithashtu kujdeset për dobinë e ushqimit të konsumuar. Blini një furrë convection aerogril dhe, duke refuzuar të gatuani në një tigan, përgatitini ato në rrjedhat e ajrit të nxehtë, të cilat do t'i mbajnë të gjitha vitaminat dhe lëndët ushqyese në to. Përpiquni të hani me përfitime shëndetësore!

Kush nuk i pëlqen patatet e skuqura?

Новости

Методы арт терапии
Арт терапия возникла в 30-е годы нашего века. Первый урок применения арт терапии относится к попыткам коррекции эмоционально-личностных проблем детей, эмигрировавших в США из Германии во время второй

Minecraft on ubuntu
Minecraft хорошо работает не только лишь под Windows, да и под Linux, но установка тут будет несколько труднее и не привычнее чем обычно. Все деяния, которые буду описаны ниже, совершались на операционной

Формочки для кекса
Бисквиты, маффины, пудинги очень нравятся и взрослым и детям и ассортимент кондитерских принадлежностей для их изготовления просто громаден. Но часто извлечь изделие из тары становится делом затруднительным,

Что можно купить маме на новый
Охото поделиться с вами мыслями — как сделать подарок маме своими руками на денек рождения, на денек мамы, на 8 марта либо на хоть какой другой праздничек. Естественно, хотелось бы, чтобы все помнили

Mysql database free download
Используя материалы этой статьи, можно без заморочек установить сервер базы данных MySQL на компьютер под управлением Windows XP, Windows Vista, Windows 7. Запустив файл дистрибутива MySQL жмем кнопку

Штрафы гибдд узнать задолженность
Сервис Штрафов Нет работает более 3-х лет, за этот период времени он отыскал более 1 000 000 штрафов ГИБДД и

Как создать в майнкрафте портал
Ведро можно сделать из трёх железных слитков, а с поиском источников воды заморочек появиться не должно. Рамка портала в Рай создаётся по тому же принципу, что и портал в Ад, а потом вовнутрь заливается

Тц green
Здрасти! Мы рады приветствовать Вас на веб-сайте Торгового центра «ГРИН». Торговый центр «ГРИН» открыт в 2008 г. и за этот период времени отлично зарекомендовал себя у неизменных покупателей, живущих

Креативные свадебные платья
Свадьба для жены – это повод снова обворожить возлюбленного и блеснуть перед гостями и всеми окружающими собственной красотой. Но если в ваши планы заходит шокировать всех своим возникновением, в том

Юнкер 4 купить
Этот Юнкер, про который далее буду говорить, был приобретен на местном форуме в разделе Купля-продажа пневматики. Он совсем не «верный», но на данный момент у него нет утечек и после переделки он стал

также можем предложить:
печать бланков и прайс-листов | печать визитных карточек (визиток)
изготовление папок и меню | изготовление блокнотов
печать листовок

Связаться с менеджером для оформления заказа:
тел.: +38 (062) 349-56-15, 348-62-20
моб.: +38 (095) 811-22-62, +38 (093) 665-38-06,
+38 (067) 17 44 103
факс: +38 (062) 332-28-98
e-mail: [email protected]
г. Донецк, ул. Артема, 41

   2010 © Восток Маркетинг Яндекс.Метрика