Восток Маркетинг


Статьи

Si ta ktheni televizorin në një kompjuter të plotë?

Kompjuterët ultra-kompakt nuk janë më një përrallë. Shumë prej tyre janë më të vegjël se palma dhe përshtaten lehtë në xhepin e parë të xhinseve. Vini re, unë nuk jam duke folur për smartphones, por për kompjuterët më realë me një sistem operativ të plotë në bord. Ndoshta, një nga përfaqësuesit më të ndritshëm të kësaj familjeje është Beelink Pocket P2 - një kompjuter flash.

Herën e fundit kemi folur për gjeneratën e parë - Pocket P1. Kjo pajisje ishte madhësia e një smartphone të rregullt, por inxhinierët në Beelink shkuan edhe më tej dhe lëshuan një vazhdim logjik - një PC në formën e një bilbil HDMI. Natyrisht, në të ardhmen, Beelink duhet të paraqesë Pocket P3 në formën e një varëse në qafë ...

Por përsëri te heroi ynë. Siç e keni kuptuar tashmë, rasti i formës së zgjatur është i pajisur me ndërfaqen HDMI, respektivisht, është futur direkt në lidhësin e televizorit. Pajisja mund të përdoret si në shtëpi ashtu edhe si një kuti të rregullt televizive dhe në punë, duke e lidhur atë me monitorin, duke anashkaluar rrjete socialisht të dehur në një "kompjuter" të punës dhe, për shembull, në një hotel dhoma e të cilit zakonisht kanë televizor modern me lidhësin HDMI . Normal, "njerëzore" Windows janë gjithmonë me ju, në xhepin tuaj. A nuk është një mrekulli ?!

 • Dimensionet: 108 x 39 x 10.6 mm
 • pesha 231 g

6 mm  pesha 231 g

Ju mund të lidhni periferikësh me Pocket P2 ose nëpërmjet një porta USB ose nëpërmjet Bluetooth 4.0. Në mënyrë që të mos mbani me vete tastierën dhe miun, mund të përdorni vegël, të cilën do ta diskutoj në pjesën e dytë të këtij neni. Interesante, duhet të them, një gjë.

Lidhësit e mëposhtëm mund të gjenden në rastin e mini PC:

 • madhësi të plotë usb 2.0
 • Një port Micro USB (OTG supported) për lidhjen e periferikësh
 • i dytë Mikro USB port për mbushje (5V, 2A)
 • Vendndodhja e kartës Micro SD

Lista e plotë e karakteristikave teknike të Beelink Pocket P2 është si më poshtë:

 • Procesor Intel (gjenerata Gjurmës Trail) Z3735F
 • Intel HD Graphics video chip
 • 2 GB DDR3 RAM
 • 32GB ruajtje të ngulitur eMMC
 • mbështetur rezolutën deri në 1920 x 1080 piksele
 • Wi-Fi (802.11 b / g / n 2.4 GHz)
 • Bluetooth 4.0
 • Windows 8.1 (upgrade në Windows 10 në dispozicion)

1 (upgrade në Windows 10 në dispozicion)

Dizajni i pajisjes është i thjeshtë dhe i thjeshtë: një kuti plastike e zezë me një insert të kuq në një fund. Jo një përdorues i sofistikuar menjëherë do të përcaktojë se nuk ka flash drive para tij, por një comp reale me diamant dhe sapper në bord.

Kontrollo çmimin për Beelink Pocket P2

Një shtesë e madhe për këtë dhe në të vërtetë për çdo kuti tjetër televiziv është paneli universal i kontrollit MeLE F10 Deluxe . Në përgjithësi, vetë prodhuesi e quan gjë "miun e ajrit" dhe, duhet të them, mjaft të arsyeshme.

Pajisja kombinon një tastierë portative (është në anën e pasme), një mouse wireless, dhe sigurisht një largësi klasike, natyrisht. Lidhni pajisjen nëpërmjet një kanali radioje me një frekuencë prej 2.4 GHz. Për këtë, ekziston një marrës USB në kit, i cili është instaluar në fole të njësisë së kokës.

specifikimet:

 • bateri e integruar 500 mAh (deri në 200 orë në modalitetin e gatishmërisë)
 • Kompatibil me Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, Mac OS, Android
 • Port Micro USB për rimbushje
 • Dimensionet: 163 x 45 x 15 mm
 • pesha 163 g

bateri e integruar 500 mAh (deri në 200 orë në modalitetin e gatishmërisë)  Kompatibil me Windows 2000, XP, Vista, 7, 8, Mac OS, Android  Port Micro USB për rimbushje  Dimensionet: 163 x 45 x 15 mm  pesha 163 g

Një accelerometer dhe një gyroscope janë ndërtuar në, kështu që ju mund të kontrollojë miun përmes goditjeve në hapësirë, dhe përveç kësaj, për shkak të kësaj funksionaliteti, vegël është e përkryer si një gamepad pa tel. Një analog i veçantë i Nintendo Wii.

Kontrollo çmimin në MeLE F10 Deluxe Si për të blerë në Gearbest është më e lirë

Është interesante të lexohet: Materiali u përgatit me mbështetjen e dyqanit online Gearbest.com

A nuk është një mrekulli ?

Новости

Методы арт терапии
Арт терапия возникла в 30-е годы нашего века. Первый урок применения арт терапии относится к попыткам коррекции эмоционально-личностных проблем детей, эмигрировавших в США из Германии во время второй

Minecraft on ubuntu
Minecraft хорошо работает не только лишь под Windows, да и под Linux, но установка тут будет несколько труднее и не привычнее чем обычно. Все деяния, которые буду описаны ниже, совершались на операционной

Формочки для кекса
Бисквиты, маффины, пудинги очень нравятся и взрослым и детям и ассортимент кондитерских принадлежностей для их изготовления просто громаден. Но часто извлечь изделие из тары становится делом затруднительным,

Что можно купить маме на новый
Охото поделиться с вами мыслями — как сделать подарок маме своими руками на денек рождения, на денек мамы, на 8 марта либо на хоть какой другой праздничек. Естественно, хотелось бы, чтобы все помнили

Mysql database free download
Используя материалы этой статьи, можно без заморочек установить сервер базы данных MySQL на компьютер под управлением Windows XP, Windows Vista, Windows 7. Запустив файл дистрибутива MySQL жмем кнопку

Штрафы гибдд узнать задолженность
Сервис Штрафов Нет работает более 3-х лет, за этот период времени он отыскал более 1 000 000 штрафов ГИБДД и

Как создать в майнкрафте портал
Ведро можно сделать из трёх железных слитков, а с поиском источников воды заморочек появиться не должно. Рамка портала в Рай создаётся по тому же принципу, что и портал в Ад, а потом вовнутрь заливается

Тц green
Здрасти! Мы рады приветствовать Вас на веб-сайте Торгового центра «ГРИН». Торговый центр «ГРИН» открыт в 2008 г. и за этот период времени отлично зарекомендовал себя у неизменных покупателей, живущих

Креативные свадебные платья
Свадьба для жены – это повод снова обворожить возлюбленного и блеснуть перед гостями и всеми окружающими собственной красотой. Но если в ваши планы заходит шокировать всех своим возникновением, в том

Юнкер 4 купить
Этот Юнкер, про который далее буду говорить, был приобретен на местном форуме в разделе Купля-продажа пневматики. Он совсем не «верный», но на данный момент у него нет утечек и после переделки он стал

также можем предложить:
печать бланков и прайс-листов | печать визитных карточек (визиток)
изготовление папок и меню | изготовление блокнотов
печать листовок

Связаться с менеджером для оформления заказа:
тел.: +38 (062) 349-56-15, 348-62-20
моб.: +38 (095) 811-22-62, +38 (093) 665-38-06,
+38 (067) 17 44 103
факс: +38 (062) 332-28-98
e-mail: [email protected]
г. Донецк, ул. Артема, 41

   2010 © Восток Маркетинг Яндекс.Метрика