Восток Маркетинг


Статьи

Si të bëni një bord me propozime me duart tuaja

Bordet e ardëzuara ne shoqërohemi, ndoshta, vetëm me shkollën. Megjithatë, dizajnerët modernë thonë: gjithnjë e më shumë njerëz vendosin të përfshijnë një sipërfaqe prej argjendi në brendësi të një apartamenti, shtëpie ose kafeje. Aeroplanët e planeve moderne janë pak të ngjashme me tabelat standarde të shkollave - tani ato mund të jenë mure të tëra ose seksionet e mureve dhe madje edhe "dritare" të vogla mbi një tavolinë. Ngjyrat kafe të mërzitshme janë gjithashtu në të kaluarën - sipërfaqja e zdrukthit mund të jetë e zezë dhe grafit, jeshile dhe madje edhe violet. Për më tepër, ajo gjithashtu mund të ketë vetitë magnetike!

Pikturë me bojë

Prodhuesit prodhojnë ngjyra të zbukuruara në dy forma bazë: në formën e kanaçeve të zakonshme me bojë të lëngshme për punë me furçë ose rul, dhe në formën e kanaçeve aerosol. Vetitë themelore dhe themelore të bojrave të pllakave janë që ato janë plotësisht rezistente ndaj lagështirës dhe konsumimit pas tharjes dhe në shtresën e thatë të bojërave të tilla mbajnë shënime të shkëlqyera me shkumës. Bojrat e argjilës bëhen në bazë të ujit, nuk janë toksike dhe janë të lehta për t'u përdorur, thahen shpejt dhe shërbejnë si sipërfaqe regjistrimi për një kohë të gjatë. Si rregull, këto ngjyra përdoren vetëm brenda, pasi ato tolerojnë negativisht temperaturat negative. Slate (grafit) bojë në një kavanoz Marabu tafel krijon një sipërfaqe të lëmuar me hije të ndryshme. Ju mund të bojës në 3-4 shtresa dhe bojë të thata me shkumës, shënues të veçantë, fshini regjistrimet me një leckë të lagur ose sfungjer. Bojra është gati për përdorim - vëllimi i saj është i mjaftueshëm për rreth 0.5 sq.m. sipërfaqe, e cila është e barabartë me një propozoj të vogël.

Bordet e ardëzuara ne shoqërohemi, ndoshta, vetëm me shkollën

Bojë në aerosole Krylonë dhe Ndryshk-Oleum gjithashtu kanë disa nuanca të errëta dhe janë të përshtatshme për çdo sipërfaqe të sheshtë, si vertikale (muret, shtyllat dhe tabelat), horizontale (tavolinat e fëmijëve, tavolinat e tenisit). Mesatarisht, një llak bojë Bordi Chalk mund të jetë 1.5 metra katrore. sipërfaqe. Prodhuesit rekomandojnë aplikimin e bojës në të paktën dy shtresa.

Bërja e një bordi me duart tuaja

Meqë bojëra me argjilë shitet gati për t'u përdorur, gjithçka që nevojitet është bojëja vetë, mjeti i vizatimit dhe avioni i përgatitur. Bojra e ardëzuar përshtatet mirë në suva, dru, metal, drywall, beton dhe suva, si dhe qelqi dhe qeramika. Para se të pikturoj sipërfaqja duhet të përgatitet: pastër nga pluhuri dhe yndyrat, shtresa e vjetër e bojës, të thata mirë. Bojë duhet të jetë e përzier mirë (llak - shkundni mirë për rreth një minutë). Butësisht aplikoni bojë në sipërfaqe, duke tharë çdo shtresë. Numri optimal i shtresave të kërkuara është nga 2 në 4, varësisht nga prodhuesi. Mos harroni se bojë propozoj është subjekt i korrigjimit vetëm në formën e saj të papërpunuara - atëherë ajo bëhet plotësisht rezistent ndaj ujit.

Mos harroni se bojë propozoj është subjekt i korrigjimit vetëm në formën e saj të papërpunuara - atëherë ajo bëhet plotësisht rezistent ndaj ujit

Ju mund të bëni jo vetëm një sipërfaqe të shkrimit të shkumës, por edhe një bord magnetik në të njëjtën kohë. Për ta bërë këtë, para se të aplikoni bojë propozoj, terreni aeroplanin e dëshiruar me një abetare të veçantë magnetike (një tjetër emër është primer hekuri). Sigurisht, një sipërfaqe e tillë nuk do të tërheqë objekte të metaleve të rënda, por për magnet dhe suva të suvenireve për një bord zyre do të jetë mjaftueshëm. Abetarja magnetike aplikohet në sipërfaqe si një bazë, dhe paraqet bojë si një mbulesë. Pas tharjes, sipërfaqja është gati për përdorim. Ju mund ta ndani sipërfaqen e zdrukthuar nga pjesa tjetër e murit me slat dekorative prej druri ose plastike, vendosni një kapacitet për shkumës, shënjues dhe sponga të gomës nën ose afër tabelës. Nën tabelën, mund të ngjitni një tabelë ose grykë pak të dendur, kështu që pluhuri i shkumës do të vendoset mbi të dhe jo në dysheme ose në tavolinë. Në dhomën e fëmijëve pranë propozimit, artistët e rinj do të kenë nevojë për një fiksohem ose hekur për peshqir për të fshirë duart nga shkumës. Në sipërfaqe, ju mund të dërgoni llampa individuale për t'u bërë theks i brendshëm në errësirë.

Slate është gati. Herë pas here mund të pastrohet me një leckë të butë dhe ujë me sapun. Në rast dëmtimi mekanik, sipërfaqja mund të riparohet duke aplikuar një ose dy shtresa të tjera të bojërave të propozuara. Prodhuesit pretendojnë se sipërfaqja e zdrukthët në heshtje mban pesë mijë cikle vizatim / fshirje pa humbur pronat. Fitoni shkumës, magnet, dhe nisni regjistrimin dhe vizatoni çfarë të doni!

Vizitorët në këtë faqe janë zgjedhur më shpesh në dyqan online:

Новости

Методы арт терапии
Арт терапия возникла в 30-е годы нашего века. Первый урок применения арт терапии относится к попыткам коррекции эмоционально-личностных проблем детей, эмигрировавших в США из Германии во время второй

Minecraft on ubuntu
Minecraft хорошо работает не только лишь под Windows, да и под Linux, но установка тут будет несколько труднее и не привычнее чем обычно. Все деяния, которые буду описаны ниже, совершались на операционной

Формочки для кекса
Бисквиты, маффины, пудинги очень нравятся и взрослым и детям и ассортимент кондитерских принадлежностей для их изготовления просто громаден. Но часто извлечь изделие из тары становится делом затруднительным,

Что можно купить маме на новый
Охото поделиться с вами мыслями — как сделать подарок маме своими руками на денек рождения, на денек мамы, на 8 марта либо на хоть какой другой праздничек. Естественно, хотелось бы, чтобы все помнили

Mysql database free download
Используя материалы этой статьи, можно без заморочек установить сервер базы данных MySQL на компьютер под управлением Windows XP, Windows Vista, Windows 7. Запустив файл дистрибутива MySQL жмем кнопку

Штрафы гибдд узнать задолженность
Сервис Штрафов Нет работает более 3-х лет, за этот период времени он отыскал более 1 000 000 штрафов ГИБДД и

Как создать в майнкрафте портал
Ведро можно сделать из трёх железных слитков, а с поиском источников воды заморочек появиться не должно. Рамка портала в Рай создаётся по тому же принципу, что и портал в Ад, а потом вовнутрь заливается

Тц green
Здрасти! Мы рады приветствовать Вас на веб-сайте Торгового центра «ГРИН». Торговый центр «ГРИН» открыт в 2008 г. и за этот период времени отлично зарекомендовал себя у неизменных покупателей, живущих

Креативные свадебные платья
Свадьба для жены – это повод снова обворожить возлюбленного и блеснуть перед гостями и всеми окружающими собственной красотой. Но если в ваши планы заходит шокировать всех своим возникновением, в том

Юнкер 4 купить
Этот Юнкер, про который далее буду говорить, был приобретен на местном форуме в разделе Купля-продажа пневматики. Он совсем не «верный», но на данный момент у него нет утечек и после переделки он стал

также можем предложить:
печать бланков и прайс-листов | печать визитных карточек (визиток)
изготовление папок и меню | изготовление блокнотов
печать листовок

Связаться с менеджером для оформления заказа:
тел.: +38 (062) 349-56-15, 348-62-20
моб.: +38 (095) 811-22-62, +38 (093) 665-38-06,
+38 (067) 17 44 103
факс: +38 (062) 332-28-98
e-mail: [email protected]
г. Донецк, ул. Артема, 41

   2010 © Восток Маркетинг Яндекс.Метрика