Восток Маркетинг


Статьи

Запитання і відповіді № 19 :: Інше - Правила пожежної безпеки

Запитання і відповіді № 19 (12.5.2008)
Ви запитали редакцію

Увага! архівна публікація

Ця сторінка містить давню архівну публікацію бухгалтерського тижневика "Дебет-Кредит", яка в даний час, цілком можливо, втратила актуальність і може не відповідати чинним нормам бухгалтерського і податкового обліку.
Для роботи з актуальними матеріалами журналу перейдіть до ONLINE.dtkt.ua
або виберіть потрібний вам розділ ДК-порталу у верхньому рядку навігації.

Витрати на навчання співробітників філії пожежної безпеки віднести до валових витрат проблематично

Для наших співробітників хочуть провести навчання з пожежної безпеки. Все начебто добре - захід з охорони праці, воно відноситься до валових витрат в розмірі 2% від оподатковуваного прибутку за попередній звітний рік, але у нашої філії за 2007 рік збитки. Як бути?

Навчання працівників за рахунок підприємства - справа, звичайно ж, корисне, але далеко не настільки безпечне в плані оподаткування. І для початку підприємству (все-таки в першу чергу підприємству, так як філія не є юрособою, і за всі його дії в кінцевому підсумку відповідає саме головне підприємство) для себе необхідно чітко визначити, що це буде за навчання (виробниче навчання, підвищення кваліфікації , участь в семінарах, на курсах відповідно до договору на надання інформаційних послуг).

Навряд чи навчання всіх співробітників філії правилам пожежної безпеки є правомочним (для цілей податкового обліку), якщо тільки ця філія не належить до підприємств підвищеної пожежонебезпеки. Як правило, вимоги пожежної безпеки роз'яснює новоприйнятого співробітнику інспектор з праці (або особа, на яку наказом по підприємству покладено такий обов'язок) на вступному інструктажі (з відміткою про таке проведенні в журналі вступного інструктажу з техніки безпеки). Якщо все ж керівництво підприємства обгрунтовано вважає, що навчання всіх співробітників філії правилам пожежної безпеки для даного підприємства необхідно, то таке рішення оформляється наказом по підприємству, де обмовляється, в якій формі воно буде проводитися (з відривом від виробництва або без), що це буде за навчання (курси, семінари) і де.

Розглянемо, які у підприємства виникають витрати. В даному випадку нас цікавлять тільки податкові наслідки навчання підприємством своїх співробітників.

На підставі пп. 5.2.1 Закону про прибуток підприємство має право віднести на свої валові витрати:

«Суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, ... з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3 - 5.7 цієї статті».

З даного переліку нас цікавлять витрати, пов'язані з охороною праці.

У питанні мова йде про 2% від оподатковуваного прибутку попереднього звітного року. Таке обмеження наведено в п. 4 Переліку №994, в якому йдеться про те, що:

«Проведення цільового навчання з охорони праці працівників, організація семінарів та оглядів-конкурсів з цих питань за умови, що витрати на їх проведення не будуть перевищувати два відсотки оподаткованого прибутку платника податку за попередній звітний (податковий) рік».

Перелік №994 згадується в Законі про прибуток у пп. 5.4.1, що стосується витрат платника податку на забезпечення найманих працівників спецодягом і спецхарчуванням.

Абзацом 3 пп. 5.4.2 Закону про прибуток обумовлено, що в ВР можна включити:

«Витрати платника податку, пов'язані з професійною підготовкою, навчанням, перепідготовкою або підвищенням кваліфікації осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким платником податків. Зазначені витрати включаються до валових витрат у розмірі до 3 відсотків фонду оплати праці звітного періоду ».

Тобто підприємство може віднести на свої валові витрати витрати на профпідготовку, підвищення кваліфікації своїх найманих працівників в межах 3% від фонду оплати праці звітного періоду. Але обов'язок доведення зв'язку таких витрат на зазначені цілі з його основною діяльністю традиційно покладається на платника податків. Критерії віднесення навчання до профпідготовки та підвищення кваліфікації ДПАУ роз'яснила в листі від 14.12.2001 р №8053 / 6 / 17-0516, посилаючись на Закон України від 23.03.96 р №100 / 96-ВР «Про освіту».

Але цей лист давало відповідь на підвищенні кваліфікації фахівців підприємства в українських вищих навчальних закладах.

Якщо скористатися визначенням, даним в Методичних рекомендаціях1, то охорона праці - «це діюча на підставі відповідних законодавчих та інших нормативних актів система соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці ».

1Методіческіе рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджені постановою Мінпраці від 01.09.92 р №41.

Все-таки навчання підприємством своїх працівників правилам пожежної безпеки більш підходить до «засобів, що забезпечують збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці», т. Е. До заходів з охорони праці, обумовленим пп. 5.2.1 Закону про прибуток.

ДПАУ, судячи з усього, також не може розібратися з даною ситуацією, про що свідчить її лист від 22.12.2006 р №14475 / 6115-0316, в якому вона розглядає питання віднесення витрат на навчання з охорони праці як з урахуванням обмежень в межах 3%, обумовлених пп. 5.4.1 Закону про прибуток, так і в межах 2%, обумовлених п. 4 Переліку №994.

Так що філії підприємства, перш ніж вирішувати, за рахунок чиєї прибутку віднести до валових витрат витрати на навчання пожежної безпеки, слід розібратися, а чи будуть взагалі в даному випадку валові витрати.

Марина ТАРАСОВА, «Дебет-Кредит»

Нормативна база   Ви запитали редакцію   ЦК - Цивільний кодекс України Нормативна база
Ви запитали редакцію
ЦК - Цивільний кодекс України.
ЦПК - Цивільний процесуальний кодекс України.
ЗК - Земельний кодекс України
КЗпП - Кодекс законів про працю України.
КУпАП - Кодекс України про адміністративні ...

Право на відпустку перед і після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами   № 19 (11 Право на відпустку перед і після відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Чи можна надати працівниці відпустку безпосередньо перед і одразу після
відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами? ...

Заява на відпустку - пережиток минулого   № 19 (11 Заява на відпустку - пережиток минулого
№ 19 (11.5.2015) :: Ви запитали редакцію
Які заходи має вжити підприємство, якщо працівник не пише заяву на відпустку? ...

Як бути?
также можем предложить:
печать бланков и прайс-листов | печать визитных карточек (визиток)
изготовление папок и меню | изготовление блокнотов
печать листовок

Связаться с менеджером для оформления заказа:
тел.: +38 (062) 349-56-15, 348-62-20
моб.: +38 (095) 811-22-62, +38 (093) 665-38-06,
+38 (067) 17 44 103
факс: +38 (062) 332-28-98
e-mail: [email protected]
г. Донецк, ул. Артема, 41

   2010 © Восток Маркетинг Яндекс.Метрика